Šetrite životné prostredie používaním repasovanej výpočtovej techniky

ACER

Acer Incorporated je taiwanská spoločnosť, ktorá patrí medzi päť popredných dodávateľov osobných počítačov. Spoločnosť vznikla v roku 1976.

Acer sa zaoberá sa výrobou a vývojom osobných počítačov (notebooky, desktopy), serverov, systémov pre uloženie dát, monitorov, periférnych zariadení, digitálnych zariadení a televízorov s LCD obrazovkou. Ďalším sortimentom je riešenie v oblasti elektronického obchodovania pre podniky, pre štátne a vzdelávacie inštitúcie a pre domácich užívateľov. V roku 1998 vznikla pobočka spoločnosti Acer tiež na českom trhu so sídlom v Prahe. Niektoré výrobky spoločnosti získali rôzne ocenenia, napríklad notebook Acer TravelMate 3000 získal jedno z celosvetovo najvyhľadávanejších ocenení za design, cenu Red Dot, ktorá sa udeľuje za kvalitný design a úroveň inovácie. Monitor Acer LCD AL2032 W získal ocenenie za design iF Design Award 2005.

V súčasnosti je Acer tretím najväčším dodávateľom PC (desktopov) a druhým najväčším dodávateľom notebookov. Firma zamestnáva viac ako 5000 ľudí po celom svete.

Reklama