Šetrite životné prostredie používaním repasovanej výpočtovej techniky

Krátkodobý test Nokia Lumia 625

Táto Nokia patrila medzi lacnejšie. Nebudem sa tu veľmi rozpisovať, recenzií na tento telefón je na internete naozaj dosť. Chcem len zopár vetami zhrnúť krátkodobé používanie tohoto telefónu.

Nokia Lumia 625 patrí pomerom cena/výkon k veľmi dobrým telefónom na štandardné používanie. Chod telefónu je pomerne plynulý. Váhodou je samozrejme to, že je tam Windows Phone a ten nie tak náročný na chod ako niektoré aplikácie na platforme Android.

Počas doby testovania nedošlo ani raz k zamrznutiu telefónu. Všetko išlo svižne bez akýchkoľvek problémov.

Aj napriek tomu, že tento telefón má "iba" IPS displej, tak som nemal veľké problémy s tým, že by som niečo nedokázal prečítať. Samozrejme na OLED sa to nechytá, ale aj tak je tento displej v tejto cenovej hladine veľmi dobrý.

Čo je ale nevýhodou tehoto telefónu je fotoaparát. Fotí pomerne zle. Fotky sú mierne zašumené a neostré ak sa fotí za horších svetelných podmienok. Pri dobrých svetelných podmienkach to tiež nieje žiadna sláva. Ale zasa na druhú stranu si treba povedať v akej cenovej relácii sa telefón pohybuje a tomu to aj zodpovedá. Ak by som potreboval telefón iba na telefonovanie, sms-kovanie a prípadné prehliadanie mailov či webstránok istotne by telefón postačoval.

Pre podrobnejšie informácie si môžete pozrieť nižšie video kde sú zhrnuté informácie o tomto telefóne.

Nokia Lumia 625 (recenze) mobilnet.cz

Reklama