Šetrite životné prostredie používaním repasovanej výpočtovej techniky

HP EliteBook 840 G2, CPU i5-5300U, RAM 8GB, SSD 256GB, Windows 10 Profesional

Notebooky značky HP rady EliteBook sú ynáme svojou dlhou životnosťou, kvalitnými materiálmi a veľmi dlhou životnosťou.

Pri rade G2, mám osadený procesor i5 5. generácie, ktorý šlape výborne, ak by tento procesor nepostačoval výkonovo je možné zihnať aj notebooky s procesrmi i7 5. generácie.

Pre štandarné používanie plne postačuje 8GB pamäte RAM, pri náročnejších činnostiach , je lepšie ak máme osadených 16GB RAM. Tu samozrejme odporúčam aby mal notebook už osadených 16GB RAM a aj to odporúčam aby to boli párové RAM.

SSD osadené v mojom testovacom notebooku má kapacitu 256 GB, na normálne domáce použitie postačuje. A vždy je možnosť pripojiť externý disk, alebo aj NAS-ko.

Displeje sú kategória sama o sebe. Tu je zasa viacero možností. HP osádzalo tri typy displejov a to nasledovné:

  • 1366 × 768 px (WXGA)
  • 1600 × 900 px (UXGA)
  • 1920 × 1080 px (Full HD)

Ja mám osadený displej ktorý má rozšírenie 1600 × 900 pixelov čo je podľa mňa rozumný stred. Dostatočne veľká pracovná plocha a aj dostatočne dobrá čitateľnosť. Pri rozlíšení 1366 × 768 sa mi zle pracuje, málo pracovnej plochy. Ak si priplatíte a podarí sa Vám nájsť aj notebook s Full HD rozlíšením istotne sa pripravte na to že všetko bude malinké na 14" obrazovke. Vyriešite to samozrejme úpravou veľkosti písma v nastaveniach obrazovky.

Prečo nekombinovať pamäte RAM?
Veľkú chybu robia tí, čo kupia notebook s 8GB RAM na bazoši a potom si zháňajú a kombinujú RAM. Je tu veľké riziko nekompatibility, zamŕzania, padania windowsov atď. Často krát sa nič nestane, ale veľa krát to nekončí dobre a po čase niečo odíde. Niektorí servisáci vravia že to nevadí, a že sa ramka aj v prípade inej frekvencie podtaktuje. Ja osobne to neodporúčam. Prečo výrobcovia ponôkajú kity RAM pamätí ak by to bolo a mohli by sa akokoľvek kombinovať. Veď to nedáva logiku. Treba sa nad tým len zamyslieť.

Reklama