Šetrite životné prostredie používaním repasovanej výpočtovej techniky

24" monitor Dell SE2417HG

Monitor testujem už asi týždeň, zatiaľ sa mi docela pozdáva. Vzhľadom k cene je to veľmi slušný monitor. Kvalitra obrazu je fajn. Je jasné, že IPS to nieje, ale už to nieje ani ten hnusný TN-kový displej ako tomu bolo pred pár rokmi. Nastavenie displeja cez menu je dobré, nieje to žiadna hrôza a zvládne to každý s prehľadom. Spotreba je tohoto monitora je tiež super. Kedysi pri takomto monitore bola spotreba okolo 50-100W. Dnes je ale už iná doba, spotreba v sa pohybuje od 17W do 25W v závislosti od nastavenia monitora.

Čo mne osobne chýba je možnosť výškového nastavenia monitora. Na tomto modeli sa dá nastaviť iba sklon. A kedže nemá ani možnosť VESA uchytenia, nedý sa originál dodávaný stojan vymeniť za iný lepší. Samozrejme že ja som už zhýčkaný vyššími modelmi, ale toto mne jednoducho vadí, nieje to žiadna vada.

Čo ale výrobca urobil dobre , je že sú tu až dva HDMI porty. Zasa to nieje pre každého, ale ak niekto chce mať k jednomu monitoru pripojené dva počítače, a prepínať sa medzi nimi je to len plus. Naviac je tam ešťe aj starší typ pripojenia D-SUB (VGA).

VER:
Za cenu cca 120,- EUR by som ho bral. Je to kvalitný monitor, dobre spracovaný, má matná displej a dobré zobrazenie.

Reklama